Co jeść w czasie ciąży? Przetestuj oraz dbaj o zdrowie

Słuszna dieta jest posadą rzetelnego samopoczucia matki oraz rozkwitu stworzonego przez nas dziecka. Nie należy żywić się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, potrzebne jest tylko 300 kalorii więcej niż normalnej diecie. W ciąży powinno się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to niebezpieczeństwo cukrzycy oraz nadciśnienie i późniejsze komplikacje z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych wypada uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach i łososiu.

Na dodatek dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Nie zapominać trzeba także o żelazie, którego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego sporo warzyw oraz owoców co zagwarantuje przyszłej mamie zgodną ilość witamin i minerałów. Kobieta w ciąży pożąda więcej snu i relaksu. Wskutek tego przyda się codzienna drzemka oraz wypoczynek z nogami dźwigniętymi lekko do góry. Taka pozycja ma okazję zmniejszyć opuchliznę nóg i zapobiec żylakom. Pani w ciąży powinna starać się rozluźnić, unikać stresów oraz poprawiać własne samopoczucie w każdy możliwy i przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – poleca to kalendarz ciąży. Wolno odwiedzać na masaże, pielęgnując jogę dla dam ciężarnych oraz przede wszystkim sporo przebywać na świeżym powietrzu. Ostrożny drobny wysiłek dobrze wpływa na krążenie, dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

W następstwie tego w czasie ciąży należałoby jest uprawiać dozwoloną gimnastykę oraz uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie wolno uprawiać niemniej jednak sportów urazowych i unikać generalnych porządków. Po pięknych, czasem męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi najwyższy czas rozwiązanie oraz spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega trochę inaczej, dlatego warto dowiedzieć się czego można spodziewać się na sali porodowej. Wybitnie właściwym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia i rozmowa z lekarzem prowadzącym lub ewentualnie położną. Żaden jednak lekarz, położna czy inna osoba nie jest w stanie opisać od początku do końca, jak będzie przebiegał poród konkretnej kobiety.

Dodaj komentarz