Czarter jachtów – czy to się opłaca?

Większa część osób decyduje się na zaplanowanie urlopu w najgorętszym czasie wakacyjnym. To wymowne, w ostateczności wszyscy liczą na to, że w lecie będzie panowała pociągająca pogoda, dopisze słońce oraz wiatr, a na dodatek daje to możliwości na spędzenie wspólnego czasu z całą rodziną, bo dzieci mają wtenczas wakacje szkolne. Takie rozstrzygnięcie ma jednakże kilka niezaprzeczalnych wad.

Po pierwsze, w tym sezonie na wczasy odjeżdżają niemal wszyscy. W efekcie zamiast spędzić miło czas żeglując po cichych i czystych jeziorach, wolno zafundować sobie nerwowy czas w zatłoczonych mazurskich przystaniach pełnych turystów z różnych kierunków Polski oraz świata. Nie zawsze jest to perfekcyjny oraz w największym stopniu komfortowy sposób spędzania wolnego czasu. Poza tym zwykle w tym najgorętszym okresie czartery jachtów są sporo droższe aniżeli poza sezonem urlopowym.

Wynika to z praw rynku, który dyktuje ceny. Im więcej osób pragnie wypożyczyć jachty w danym okresie, tym wyższe ceny ma okazję podyktować firma, która ma je w swojej ofercie. Może się nawet okazać, iż nie uda się wynająć łódki w wymarzonym terminie, bo sporo ludzi podpisuje umowy czarterowe z wybranymi jednostkami z gigantycznym wyprzedzeniem, chcąc mieć stuprocentową gwarancję, iż jacht będzie do ich dyspozycji gruntownie wtedy, kiedy zaplanowali.

Próbując wynająć łódkę w ostatnim momencie wolno niestety zostać z niczym, a wtedy wakacje staną pod znakiem zapytania. Jeśli już ktoś decyduje się na pływanie w czerwcu, lipcu bądź sierpniu powinien zająć się przygotowaniami sporo wcześniej. Tudzież zdecydowanie lepszym pomysłem jest czarter jachtów poza sezonem. Do wyboru są między innymi łodzie motorowe kabinowe. Wolno wtedy przebierać w ofertach korporacji, wybrać dokumentnie taką łódkę, o jakiej się marzy, a na dodatek cena, jaką trzeba będzie zapłacić, będzie niższa.

Zaletą takiego pomysłu jest także to, że mazurskie jeziora nie są w owym czasie tak zatłoczone, w takim razie można właściwie nasycać się ich urokiem oraz w pełni korzystać z wypoczynku pod żaglami.

Dodaj komentarz