Dzisiejsze rolnictwo – uprawa roślin oraz użycie śruty sojowej

Rolnicy pielęgnują bardzo różne rzeczy. Jest to po największej części zboże, warzywa oraz owoce. Jakikolwiek rolnik sam decyduje, co pragnie posiać. Sam podejmuje decyzję, czy skupić się na uprawie zboża, hodowli bydła lub na przykład na ogrodnictwie. Coraz bardziej dochodowe staje się pielęgnowanie roślin ekologicznych. Powinny być jednak różnorodne potwierdzenia na to, że rośliny rzeczywiście takie są.

Nieraz wypada w związku z tym wypełnić formalności, zgłosić taki sposób uprawy do właściwych miejsc, urzędów, uzyskać właściwe poświadczenia. Ma prawo to być męczące, głównie dla rolnika, który nie zna się na takich rzeczach, który nie ma tyle wolnego czasu, by biegać i załatwiać formalności. Coraz więcej jest amatorów roślin ekologicznych.

Ludzie pragną odżywiać się zdrowo. Chcą posiadać pewność, że warzywa jakie jedzą są warzywami ekologicznymi, wyhodowanymi bez użycia syntetycznych i trujących nawozów. Takie rośliny są o dużo droższe, ciężej jest jednakże je wyhodować. Musimy zadbać o to, żeby były regularnie plewione, w odpowiednim momencie zerwane. Znamy chociaż kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt nazw roślin uprawnych, zdajemy sobie sprawę z tego, jak one wyglądają, jak dojrzewają, kiedy tak właściwie je się zbiera. Najogromniejszą wiedzę na ten temat mają oczywiście rolnicy, jacy wykorzystują tutaj. To oni zajmują się uprawą roli, w tym także uprawą roślin uprawnych. Wyróżnić możemy siedem grup takich naturalnie roślin. Pierwsza z nich to buraki – cukrowe i pastewne.

Wielu rolników zajmuje się oczywiście uprawą takich roślin. Grupa druga to rośliny pastewne. Są to różnego typu trawy, rośliny strączkowe, motylkowate. Trzecią grupę stanowią rośliny oleiste. To z nich pozyskujemy olej. To między innymi gorczyca, len czy rzepak. Grupa czwarta to flory zbożowe. Wszyscy chyba wiemy, jak wygląda pszenica, żyto czy kukurydza. Następne grupy to warzywa i ziemniaki. Minioną grupę stanowią jarzyny sadownicze, do których zaliczamy drzewka owocowe oraz rośliny jagodowe. Tak wiec wybór mamy kolosalny. Jesteśmy w stanie decydować, co chcemy zjeść. Niektóre warzywa czy owoce mają bardzo niemało wartości odżywczych, inne mają znikomą ilość witamin.

Dodaj komentarz