Fotografia ślubna – utrwalmy najlepsze momenty życia

Od paru lat znacznych powodzeniem wśród nowożeńców cieszą się całkowicie odmienne od pospolitych sesje zdjęciowe. Zwłaszcza pracują przy nich artyści fotograficy, jacy przygotowują całkowitą dokumentację zdjęciową obejmującą przygotowania do wesela, samą ceremonię oraz wesele.

Fotografia weselna w zupełnie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale leżące na podłodze, ostatnie poprawki sukni ślubnej, florystka przygotowująca bukiecik, pudełko z obrączkami – oraz dużo, dużo innych detali zatrzymanych w kadrze, a tworzących całość. Również sama ceremonia ślubna pokazywana jest w inny sposób – zaskakujące zbliżenia, np. wyłącznie na ręce pary młodej z obrączkami, fragmenty kościoła z jakimś przykuwającym wzrok detalem, przypadkowe lecz niesłychanie wyraziste tło dla nowożeńców.

Fotografia weselna, wybitnie nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca sekundę w miejscu, na zawsze – tak funkcjonuje duet fotografów. Dawne fotografie były niesłychanie statyczne, bez emocji, jedynie i wyłącznie dokumentujące powstały fakt. Świeżo poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Pewnego dnia oglądałam album zdjęć ślubnych córki moich przyjaciół, jaki prawdę powiadając oczarował mnie. Pełna sesja zdjęciowa przygotowana była przez jednego z artystów fotografów młodego pokolenia. Dopiero tutaj zobaczyłam, jaką drogę fotografia weselna przeszła od dostojnej, luksusowej sepii do zatrzymanej w kadrze dynamiki ruchu oraz energii. Nie było wyłonionego planu do ekspozycji nowo poślubionych współmałżonków.

Sesja zdjęciowa odeszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących aut, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakoby przeniesiona z innego świata. Przede wszystkim zdjęcia były zachwycające przez uwiecznienie na nich wprost wspaniałego kontrastu – nadzwyczajnie ubrana młoda para w bieli oraz czerni, radosna oraz świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących samochodów powszedniej rzeczywistości. Fotografia weselna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w olśniewającą całość. Wydawałoby się, że miejski ruch nie jest odpowiednim tłem dla śnieżnobiałej sukni, ale zdjęcia wykonane o zmierzchu, z odruchami samochodowych reflektorów w tle z pewnością będą zapamiętane poprzez oglądających.

Dodaj komentarz