Fototapety w kuchniach – na co zwracać uwagę podczas wybierania

Niejednej osobie tapety kojarzą się ze staroświeckimi wzorami z czasów PLR-u, jakie niekiedy można jeszcze spotkać w jakimś mieszkaniu. Faktem jest, dawno temu ich wybór nie był najlepszy, ale dziś zmieniło się wszystko ogromnie jak pojawiły się fototapety. Te od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, i jest to zupełnie zrozumiałe.

Dają nieograniczoną możliwość jeżeli chodzi o wzornictwo, są wytrzymałe, trwałe i można je samemu ułożyć. Co istotne, świetnie się sprawdzają nie tylko w salonach i pokojach, ale też łazienkach oraz kuchniach. Rzecz jasna wybierają takie rozwiązanie w kuchni trzeba pamiętać, że nie każdy rodzaj tapet tam się sprawdzi.

Po pierwsze pamiętać należy o mało sprzyjających warunkach jakie tam panują. Wyższe temperatury, wilgoć i woda, ale też i tłuszcz z potraw bardzo skutecznie mogą popsuć nawet najpiękniejszą fototapetę. Z tego też powodu kluczową rolę odgrywa wybranie podkładu, który sobie z tym wszystkim poradzi. Tu {w przede wszystkim są polecane fototapety na podkładzie winylowym.

Nie są one może najtańsze, lecz cechują się za to dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, a oprócz tego da się je łatwo domywać po zabrudzeniu. Jeżeli chodzi o wzory, to klienci najczęściej wybierają motywy kulinarne, na przykład potrawy, owoce, napoje albo przyprawy. Lecz opcji jest dużo więcej – bardzo ciekawie mogą się prezentować na przykład tapety 3d, odpowiednio wkomponowane między szafki sprawią że całość będzie wyglądała nowocześnie i przestrzennie.

Dodaj komentarz