Jak stymulować wzrost rzęs pozostając w domu?

Aby lepiej wytrzymać ten okres pełen trudności i ograniczeń, musimy widzieć także całą stronę szyby. Jedną z zalet izolacji domu jest możliwość wypróbowania skutecznych zabiegów kosmetycznych. Innymi słowy, możesz wykorzystać czas spędzony w domu, aby bardziej o siebie zadbać.

Jeśli próbowałaś już odżywczych i nawilżających maseczek na twarz, zabiegów na dłonie, peelingów do ciała i wielu innych, nie zapomnij w tym okresie zadbać o swoje rzęsy. To idealny czas, aby wypróbować kurację na geny, która pobudzi ich wzrost i sprawi, że będą częstsze. Jeśli zazwyczaj codziennie robisz makijaż i nakładasz tusz do rzęs, cień do powiek i kredkę, ten okres przebywania w domu jest idealną okazją, aby dać swoim rzęsom zasłużoną przerwę.

Codzienne stosowanie makijażu przez lata negatywnie wpływa na Twoje rzęsy. Nagromadzenie kosmetyku u nasady rzęs blokuje mieszki włosowe i prowadzi do wypadania i przerzedzania rzęs. Jednocześnie kosmetyki drażniące rozpalają powieki i mogą powodować wypadanie rzęs. Dlatego ten etap spoczynku dla twoich rzęs może być wykorzystany na ich korzyść. Istnieje kilka naturalnych środków, które warto wypróbować. jak zadać o siebie w wakacje?

Co musisz wiedzieć o wzroście rzęs?

Podobnie jak w przypadku włosów na głowie, rzęsy przechodzą określony cykl wzrostu. „ W przypadku rzęs istnieją trzy fazy wzrostu: faza anagenowa (aktywna), faza katagenowa (przejściowa) i faza telogenowa (odpoczynek) ” – powiedziała okulistka Paulina.

W fazie anagenu włosy stale rosną. Ta faza może potrwać od czterech do sześciu tygodni. W fazie katagenu rzęsy osiągają maksymalną długość, a mieszki włosowe zaczynają się kurczyć. Ta faza cyklu trwa od dwóch do trzech tygodni, mówi specjalista. Ostatnia faza cyklu to faza telogeniczna. Jest to okres odpoczynku i może minąć około 100 dni, zanim rzęsy naturalnie odpadną. Każda rzęsa przechodzi przez jedną z tych faz indywidualnie, w różnym czasie . Zastąpienie jednego genu zajmuje średnio od czterech do ośmiu miesięcy ”- dodaje okulistka.

Długość Twoich rzęs jest uwarunkowana genetycznie, co oznacza, że ​​nie możesz zrobić zbyt wiele, aby Twoje rzęsy urosły znacznie dłużej niż są naturalnie.

Jednak naturalne zabiegi, które możesz wykonać w domu, sprawią, że Twoje rzęsy będą piękne i zdrowe. Mieszki włosowe są wzmocnione, co oznacza, że ​​można wydłużyć fazę wzrostu i spoczynku. Rezultat: jak najwięcej genów. Również nawilżone i odporne włosy nie będą się łatwo łamać.

Zabieg na oczy z olejem rycynowym

Olej rycynowy jest głównym składnikiem oleju rycynowego i stanowi 90% jego składu. Ten kwas tłuszczowy ma korzystny wpływ na mieszki włosowe, przyczyniając się do zdrowego wzrostu włosów. Kuracja olejkiem rycynowym jest stosowana od setek lat do pielęgnacji włosów i może być również z powodzeniem stosowana do stymulacji wzrostu rzęs.

Potrzebujesz łyżeczki oleju rycynowego tłoczonego na zimno i kilku patyczków do uszu. Przed nałożeniem olejku rycynowego dokładnie umyj rzęsy wodą i przetrzyj ręcznikiem.

Nasącz sztyft do uszu w oleju rycynowym i nałóż na linię rzęs, zarówno górne, jak i dolne rzęsy. Uważaj, aby olej nie dostał się do oczu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pozostaw olej na noc. Innym skutecznym sposobem nakładania oleju rycynowego na rzęsy jest pędzelek do tuszu do rzęs. Tubkę tuszu do rzęs dokładnie umyj i wlej do niej olejek rycynowy. Następnie nałóż na rzęsy tak, jakbyś nakładał tusz do rzęs.

Olejek kokosowy do rzęs

Olejek kokosowy stał się podstawą pielęgnacji włosów. Posiada zdolność przenikania do zewnętrznej warstwy włosa, co chroni włos przed degradacją i utratą białka w jego składzie. Może być stosowany do pielęgnacji cienkich i łamliwych włosów oraz stymulowania wzrostu rzęs.

Do tego zabiegu potrzebny jest olej kokosowy tłoczony na zimno i kilka patyczków do uszu. Przed nałożeniem olejku dokładnie umyj rzęsy wodą micelarną. Nasącz patyczki do uszu w oleju kokosowym i nałóż na górną i dolną linię rzęs.

Niech działa przez noc.

Leczenie genami witaminy E

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który może zmniejszyć stres oksydacyjny, który powoduje wypadanie włosów. Zawiera również tokotrienol, związek, który stymuluje wzrost włosów i utrzymuje zdrowie mieszków włosowych.

Witaminę E możesz aplikować miejscowo na rzęsy, oprócz suplementów diety, które możesz przyjmować na zalecenie lekarza. Do aplikacji na rzęsy rozbij kapsułkę witaminy E i nałóż oleistą substancję na rzęsy za pomocą sztyftu do uszu.

Znalezienie naturalnych środków na wydłużenie rzęs to cel coraz większej liczby kobiet. Długie i mocne rzęsy wyróżniają nasze oczy i uatrakcyjniają wygląd. Składnik ten odgrywa również ważną rolę w ochronie oczu, jednak wiele osób zapomina o ich odpowiedniej pielęgnacji.

Dodaj komentarz