Jakim sposobem podłączyć dom do sieci?

Armatury wodno – kanalizacyjne w domu są niezwykle ważne. Wybitnie ciężko jest rozpocząć jakąkolwiek budowę bez doprowadzenia wody. Wówczas trzeba ją dowozić na teren budowy w specjalnych baniakach, a rozumie się samo przez się, że bez wody nie da się budować. hydraulik zaleca na samym początku wykonanie projektu przyłącza wodnego i doprowadzenie wody na teren budowy. Woda na budowie nie wiąże się jedynie z umyciem rąk czy zrobieniem sobie herbaty – jest ona nadzwyczaj cenny i niezbędnym materiałem. Wodą można zagęszczać podłoże jak oraz zmiękczać przy wykopie co jest niezmiernie istotne, jeśli ktoś podejmuje się budowy domu metodą gospodarczą – własnymi siłami.

Ponadto woda jest jednym z głównych składników betonu, wobec tego niewykonalne jest bez niej wyprodukowanie betonu na zalanie fundamentów czy wylanie pierwszej warstwy podłogi. Projekt przyłącza wodnego powinien być wykonany przez osobę mającą odpowiednie uprawnienia w tym aspekcie. Są to uprawnienia budowlane wydawane przez Izbę Inżynierów i o rzeczowej specjalizacji.

Do tego muszą to być uprawnienia projektowe. W prawie każdym przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym jest taka figura, jaka zajmuje się tymi sprawami. Nie jest to szablonowy hydraulik – instalator poznań. Jeżeli projekt nie będzie wykonany przez osobę do tego upoważnioną pozostanie on odrzucony i nie będzie zgody na wcielenie się do sieci wodociągowej. Średni koszt wykonania takiego projektu przyłącza do sieci wodociągowej to około 500 złotych. W kolejnym etapie kiedy mamy już zgodę należy uskutecznić wykopu w celu ułożenia rur do wody. Bardzo dobrą głębokością na jakiej powinno się układać rury jest około 1,2-1,5 m. Jest to głębokość poniżej tak oznaczanej strefy przemarzania, innymi słowy zabezpiecza rury poza budowlą przed zamarznięciem oraz pęknięciem (wysadzeniem rur od wewnątrz w wyniku powstania lodu).

Jak widać nie wszystko jest tak łatwe jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Rury odpływowe muszą być ułożone pod dobrym spadkiem, rury dopływowe na dobrej głębokości – o wszystkie te szczegóły wypada zadbać na samym początku budowy, aby w następnej kolejności nie pojawiły się nadzwyczaj problematyczne sytuacje.

Dodaj komentarz