Kolagen – zatroszcz się o to, by był w Twoim organizmie

Kolagen jest białkiem prostym, które składa się wyłącznie z aminokwasów o żylastej budowie. W organizmie tworzą one długie spirale zwane łańcuchem polipeptydowym. Jego istotną funkcją jest utrzymywanie sprężystości cery. Funkcjonuje również wspomagająco na procesy regeneracji i gojenia się ran. Stosuje się go również w sytuacjach zapotrzebowania odbudowy kości i stawów, na przykład w trakcie złamań. Między dwudziestym pierwszym a dwudziestym piątym rokiem życia powoli rozpoczynamy tracić kolagen. Jego niedobór ma prawo być wybitnie niepokojący dla stworzonego przez nas organizmu, wskutek tego warto zawczasu pomyśleć o jego uzupełnianiu. Istnieje parę sposobów na dostarczenie kolagenu do naszego ciała. Jednym z nich jest stosowanie odżywek diety w postaci tabletek. Inną metodą jest używanie specjalistycznych kosmetyków zawierających kolagen. To porządny sposób, bo w drogeriach i aptekach dostępny jest obszerny wybór marek produkujących preparaty z kolagenem.

Możemy skompletować naszą idealną kosmetyczkę kupując Kolageny Naturalne, toniki, kremy i balsamy. To całościowa ochrona naszego organizmu. Jako że konstrukcja kolagenu ma charakter włóknisty, jest to jeden z kluczowych składników organów. W ten sposób konstruuje struktury ich błon zewnątrz i śródnarządowych. W jego budowie bierze udział aż dziewiętnaście przeróżnych aminokwasów.

Większość z nich jest przyporządkowana jedynie budowie kolagenu. Naukowcy stwierdzili, iż newralgiczne procesy starzenia odbywają się w tkance łącznej, na którą składa się właśnie kolagen. Polegają one na zmiany kolagenu zawartego w tkance łącznej z postaci rozpuszczalnej do nierozpuszczalnej. W rezultacie tej przemiany dochodzi do zwiotczenia skóry i utraty zdolności pęcznienia, ponieważ zmniejsza się zdolność do wiązania wody w organizmie. Stąd cera tracie własne nawilżenie. Jest to proces naturalny, jednak współczesna kosmetyka nie akceptuje tego stanu rzeczy, wskutek tego powstaje coraz to szersza gama kosmetyków zawierających oczywisty kolagen. Kosmetolodzy zalecają używać kolagenowe żele do mycia a też kolagenowe kremy pielęgnacyjne.

Dodaj komentarz