Kominek otwarty czy zamknięty – jaki lepiej się sprawdzi

Szukając kominka do swojego domu właściciele mają sporo możliwości do dyspozycji. Kominki gdańsk są oferowane w niezliczonej ilości modeli i wzorów, które się od siebie różnią zarówno parametrami i rozmiarem, jak również wyglądem. Dużą rolę ma także to, czy taki kominek ma być wykorzystywany jako źródło ogrzewania, czy będzie pełnił jedynie rolę dekoracyjną.

Aktualnie bardzo często takie kominki wykorzystuje się do zapewnienia w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury, z takich też powodów trzeba to także uwzględnić w czasie wyboru. Jedną z ważniejszych spraw jest to, czy konstrukcja kominka ma być otwarta czy zamknięta. Obie te opcje posiadają swoje zalety i wady, i oba sprawdzają się doskonale w domach. kominki dovre otwarte mają przede wszystkim rolę dekoracyjne. Samo palenisko jest w nich umieszczone najczęściej na środku, a przez to, że drewno jest swobodnie spalane, to większość ciepła jest odprowadzana przez komin na zewnątrz.

Ogólną sprawność takiej instalacji podnieść można wykonując dużą, masywną obudowę, która po ogrzaniu wolno będzie oddawała zakumulowaną energię. Zupełnie inną budowę mają kominki arysto. W ich przypadku palenisko jest zbudowane z żeliwa albo stali, z wykorzystaniem szyb ze specjalnego szkła. Dzięki temu takie modele mają znacznie większą sprawność, a poza tym mogą być znacznie skuteczniej używane do celów grzewczych. Dużą rolę odgrywa rodzaj materiału, z jakiego się je zrobi. Tradycyjna stal jest tańsza, a dodatkowo daje duże możliwości jeżeli chodzi o wzornictwo, za to żeliwo charakteryzuje się lepszymi parametrami.

Dodaj komentarz