Lakierożele oraz inne współczesne rozwiązania w gabinetach kosmetycznych

Jeszcze niedawno malowanie paznokci sprawiało trochę kłopotów, ponieważ lakier, jaki został użyty utrzymywał się nie dłużej aniżeli dwa, trzy dni a po pewnym czasie odpryskiwał a w konsekwencji odpadał. Z tego względu przystrajanie paznokci trzeba było wybitnie wielokrotnie powtarzać. Współcześnie sytuacja jest nieco inna, a stało się tak poprzez przystępność na rynku kosmetycznym lakierożelów. Są to lakiery, którymi wolno malować również paznokcie naturalne, jak i sztuczne, pomimo tego różnią się od przeciętnych, znacznie lepszą trwałością.

Lakierożele są niezmiernie cenione wśród stylistek paznokci, a w głównej mierze mają dzisiejszą i innowacyjną formułę, która na dłużej zezwala zachować ich blask oraz piękno – sprawdź także keratynowe prostowanie Kraków. Z tego również względu lakierożele możemy opisać, jako masę, jaka równocześnie przypomina schematyczny lakier do paznokci i żel oraz akryl.

Malując paznokcie lakierożelami wolno nie wyłącznie uczynić, ze są one ładne dłużej, ale również malować je na homogeniczny kolor, tworzyć nieprzerwanie modny french, a też wykonywać barwne, olśniewające wzorki na bazie podkładu. Oprócz tego lakierożele mają jeszcze jedną akcesoryjną zaletę.

Jest nią fakt, iż przed nałożeniem warstwy lakierożelu, płytki paznokciowej nie trzeba malować żadnymi preparatami, a również nie należy wykonywać procesu jej matowienia. Dzieje się tak, właśnie dlatego, że nowoczesna technika na bazie, jakiej powstały lakierożele nie niszczy w żaden sposób płytki paznokciowej. Prócz tego wystarczy nałożyć wybitnie cienką warstwę lakieru, a paznokcie wyglądają wybitnie naturalnie a tym samym pięknie. Po procesie nałożenia lakierożelu potrzebne jest jego utrwalenie przy pomocy lampy UV.

Fachowo położony i utwardzony lakierożel ma prawo utrzymywać się na płytce paznokciowej od dwóch do trzech tygodni, a to powoduje, ze nie musimy ciągle przesiadywać w gabinecie kosmetycznym, jak to miało miejsce, kiedy używane były typowe lakiery do paznokci. Zaletom lakierożelów jest to, ze nie odpryskują one w czasie wykonywania powszednich, domowych czynności. Za wadę niemniej jednak należy uznać to, że nie można usunąć ich normalnym zmywaczem do paznokci, ale musi pozostać to dokonane w gabinecie kosmetycznym.

Dodaj komentarz