Medycyna i olejki naturalne dla każdego

Wyraz sztuka lekarska pochodzi z języka łacińskiego i oznacza sztukę medyczną. Nauka ta oparta jest zwłaszcza na doświadczeniu doktorów. Obejmuje to wszystko, co traktuje zdrowia człowieka. Za starożytnego ojca leczenia oraz opiekuna wszelkich lekarzy uważa się Hipokratesa. W obecnych czasach nowo inaugurowane zasady leczenia oparte są już w zasadzie na faktach. Medycyna naturalna, jak sama jej nazwa wskazuje, jest to sposób leczenia za pomocą oczywistych metod. Istotna różnica pomiędzy nią, a medycyną konwencjonalną polega na leczeniu nie jedynie ciała lecz także duszy. Kurowanie ludzi w ten sposób wymaga od lekarza kolosalnej wiedzy i doświadczenia.

Trzeba posiadać również istotny aspekt wiedzy psychologicznej i farmaceutycznej. Medycyna naturalna ma prawo nas ocalić od efektów ubocznych dzisiaj stosowanych lekarstw. Jest to pierwszorzędny sposób radzenia sobie z różnymi dolegliwościami. To przykre w wielu przypadkach leczenia trwa o wiele dłużej aniżeli farmakologia lub ewentualnie hospitalizacja, skutkiem tego także wiele osób poddaje z takiej formy już po paru tygodniach. Wielu z nas zastanawia się, czym w ogóle są olejki eteryczne, jakie są tak użyteczne w medycynie naturalnej – wypróbuj także na aceite de bergamota. Olejki są mieszanką związków chemicznych pochodzenia roślinnego. Następują one w każdej części roślinny. Ich wykorzystanie jest niesłychanie szerokie, od działania antyseptycznego po lecznicze. Olejki wytwarzać jesteśmy w stanie również sami, wtenczas będziemy mieć pewność, że pochodzą one z surowców naturalnych. Mamy prawo je dostać za pomocą kilku fundamentalnych metod: destylacji, tłoczenia na zimno oraz ekstrakcji.

Uzyskane w ten sposób olejki możemy użyć do produkcji kosmetyków i odświeżaczy powietrza. Najczęstszą metodą leczenia, przy użyciu tych substancji, jest inhalacja. Zanim zaczniemy wykorzystywać konkretny olejek, trzeba porozmawiać z lekarzem, aby się dowiedzieć, w jakich ilościach oraz jak wielokrotnie musimy go używać. Kolejną kultową metodą użycia olejków są kąpiele. Jeżeli dobierzemy właściwy olejek, to uprzyjemni on nam kąpiel oraz może wzmocnić naszą klarowną odporność. Wobec tego także olejki trzeba wykorzystywać zwłaszcza wówczas, kiedy jesteśmy przeziębieni.

Dodaj komentarz