Mieszkania to w głównej mierze toaleta – mądrze wybierz meble i dodatki

Nowoczesne mieszkania projektowane są już pod całkiem innego konsumenta niż to, co jeszcze kilkanaście lat temu spotykać można było na rynku nieruchomości. Zmieniło się bezsprzecznie zwłaszcza nastawienie deweloperów na rynku pierwotnym, jacy to odpowiedzialni są za formowanie najogromniejszej ilości osiedli mieszkaniowych w współczesnych czasach. Małe mieszkania z obcisłymi pokojami, niewielkimi łazienkami bez dostępu ożywczego naturalnego światła, to już propozycje typowo z rynku wtórnego. Praktycznie nikt nie tworzy dziś bloku w ten sposób, by mieszkania były pokrewnie do siebie pokrewne, jak skopiowane jedno od pozostałego.

Albowiem każdy konsument ma trochę inne plany wobec kuchni lub łazienki, korzysta z innych pokojów na co dzień, w jednym bloku deweloper lokuje wiele różnie zaprojektowanych gniazdek, żeby każdy mógł dobrać sobie rozłożenie pomieszczeń, kształt łazienki oraz przede wszystkim – cenę. Pierwotny rynek adresuje własne mieszkania do człowieka, jaki dzisiaj jeszcze kończy studia lub zaczyna własną pierwszą pracę i może niebawem z pomocą bankowego kredytu hipotecznego będzie chciał sobie jakieś mieszkanie kupić.

Na pewno będzie pragnął wtenczas duże mieszkanie, z obszernym salonem oraz nie mniejszymi powierzchniami na dowolne zaaranżowanie kuchni czy toalety – a tutaj pomoże białe meble łazienkowe. Jeszcze jakiś czas temu toalety w Polsce wszystkie wyglądały jak odbite od jednej kalki. Wynikało to nie wyłącznie z braku odwagi ludzi, którzy mieli dekorować swoje mieszkania, lecz zwłaszcza z zredukowanego asortymentu wystroju wnętrz w sklepach.

Wszystko było do siebie tak podobne, że bez względu na sposób ulokowania dekoracji każda łazienka w czasach PRL-u była podobna do innych. Małe, nie pozwalały na wstawienie żadnych akcesoryjnych mebli a dodatkowo nikt nie myślał nawet o takich rozstrzygnięciach, jak ułożenie dywanu w łazience. Współcześni właściciele mają jednakże nie tylko więcej fantazji, jakkolwiek oraz dostępnych w sklepach mebli łazienkowych oraz przestrzeń – więcej miejsca w łazience. To właśnie dzięki temu zmieszczą się w niej nie tyko bajeranckie meble, lecz właśnie dywan i lampa chociażby.

Dodaj komentarz