Profesjonalnie wykonywany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni

W stajni Archipp można liczyć na profesjonalnie wykonany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni. To pionierski w Polsce rezonans, umożliwiający badanie mri koni oraz bezzwłoczne podjęcie terapii.

Samo badanie nie trwa długo i jest bezpieczne. Przynosi najlepsze wyniki, a po jego przeprowadzeniu koń może bezzwłocznie wrócić do stajni. Pomieszczenie, w jakim odbywa się rezonans jest wolne od promieniowania. To oznacza, że jest bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Opis rezonansu robi wykwalifikowany radiolog. Dokładne diagnozowanie jest znaczące szczególnie w wypadku urazów kości i tkanek miękkich.

Wykonanie badania na stojąco to doskonały sposób na pozyskanie rzetelnych wyników, dzięki jakim można potem poprowadzić leczenie. Zaawansowana technika diagnozy sprawdzi się zwłaszcza w przypadku trudnych kulawizn u koni. Właściciele koni chwalą to, że zwierzęta mogą od razu powrócić do domu. Tok MRI jest zawsze ten sam u każdego zwierzęcia. Rozkuty koń zostaje uspokojony przy pomocy lekarstw. Kolejno wprowadza się go do pokoju, w jakim rezonans będzie zrobiony.

Zbadana kończyna jest precyzyjnie ustawiana na polu magnetycznym. Samo badanie potrwa około 2 godzin, w czasie których powstaje od 300 do 500 obrazów, opisanych przez doświadczonego specjalistę radiologa. Niedługi czas badania a także to, że jest ono zrobione bez potrzeby podania narkozy to duży walor. Złoty standard w badaniu struktur w zakresie puszki kopytowej zachęca do zrobienia badania w tym miejscu.

Zagwarantowane jest precyzyjne obrazowanie schorzeń kości i tkanek miękkich, co ma znaczenie wtedy, gdy wcześniej wystawiona diagnoza była niepotwierdzona. Po wykonaniu rezonansu można mieć pewność, że metoda lecznicza będzie dopasowana doskonale. Sprawdzane są też wszystkie techniki rehabilitacji, podjęte szybciej, jak i po zrobieniu rezonansu. Badanie można wykonać również wówczas, gdy koń przeznaczony jest do kupna lub sprzedaży.

Dodaj komentarz