Sala ślubna blisko przyrody – w jakim miejscu urządzić wesele?

Współcześnie istnieje dalej nadzwyczaj wiele zwyczajów i tradycji, jakie użytkowane są podczas przyjęć ślubnych. Z tego także względu zwykle przyjęcia weselne rozpoczynają się przepięknie wykonanym Marszem Mendelsona, w czasie którego pan młody przenosi swą dopiero co upieczoną żonę przez próg drzwi do ich wspólnego mieszkania. W tym momencie następną tradycją jest powitanie nowego małżeństwa, przez rodziców, którzy przyjmują ich częstując chlebem oraz solą. W kolejnej kolejności każde przyjęcie weselne polega na wzniesieniu toastu.

Młoda para popija szampan ze umyślnie przygotowanych kielichów, jakie w następnej kolejności rzuca za siebie, oczywiście znaczący jest fakt, by kielichy stłukły się, albowiem to wróży im pomyślność oraz szczęście. W tym też czasie rozpoczyna się już na pełną skale przyjęcie weselne. Przeważnie podaje się gościom ciepły posiłek, zaś po nim możemy już radować się zabawą do białego rana. Oczywiście pierwszy taniec musi zrealizować para młoda, która z reguły wcześniej ustala sobie dany utwór, po to, aby wszystko przebiegło sprawnie – o to dba Zajazd Olsztyn. Później do całonocnej zabawy mogą dołączyć goście.

Teraz w tańcu weselnym dominuje różnorodność. Tradycja miesza się z nowoczesnością, a tańce przeplatają się z kolejnymi posiłkami. Niezwykle znaczącym etapem są również oczepiny, jakie zazwyczaj odbywają się o północy. Panie niezamężne ustawiają się w kółku, a następnie łapią rzucony przez pannę młodą welon. Tak samo postępują faceci, łapiąc muchę pana młodego.

W tej chwili na scenę wkracza „nowa para młoda”. Z kolei po oczepinach na sale wjeżdża wyśmienity tort weselny, a później następuje podziękowanie dla rodzicieli zaaranżowane przez parę młodą. Dalsza część zabawy, zależy w głównej mierze od orkiestry i wodzireja, jaki pełni funkcję organizatora konkursów Tańce, rozrywki trwają aż do momentu, kiedy ostatni goście opuszczą przyjęcie weselne. Z reguły następuje to w godzinach rannych, zmordowani goście udają się do swoich domów, dziękując parze młodej oraz jej rodzicom za doskonałą oraz imponującą zabawę. Niezwykle wielokrotnie po weselu odbywają się dodatkowego dnia poprawiny.

Dodaj komentarz