Sposób na szybkie sprzątanie? Sprawdź porady ekspertów

Dużo osób zna ten scenariusz – telefonują goście, jacy zapowiadają wizytę za kilkanaście minut. Naturalnie nie stronimy, w popłochu rozglądając się po domu i jeszcze podczas rozmowy zaczynając myśleć, od czego zacząć sprzątanie? Ludzie, którzy bez ustanku sprzątają oraz starają się utrzymać porządek nie mają takich problemów.

Mimo to nie oszukujmy się, niewielu jest laików sprzątania, jacy to lubią. Robimy to, kiedy czujemy potrzebę bądź gdy nasze mieszkanie ma schludnie zaprezentować się przed gośćmi. Nie istotne, czy to znajomi, czy także o wiele bardziej oficjalne spotkanie – jeśli mieszkanie nie będzie wysprzątane, poczujemy zażenowanie, jakiego za wszelką cenę chcemy uniknąć – potwierdza to sprzątanie Kraków. Właśnie dlatego zaczynamy sprzątać. Pojawia się zapytanie – jak? Jakim sposobem prędko sprzątnąć, aby mieć jeszcze czas na przygotowanie ciastek bądź upiększenie swojej osoby?

Profesjonaliści od sprzątania mają kilka rad, w jaki sposób przygotować się na taką sytuację oraz jak zadbać o mieszkanie, które ma się opisywać w sposób nieskazitelny. Pierwsza porada to kosz w salonie. Drobny, schowany za meblami lub ewentualnie stylowo wkomponowany w pomieszczenie.

Kosz z wikliny, jaki przyda się na prędkie schowanie gazet, zabawek bądź też innych mniejszych przedmiotów porozrzucanych po pomieszczeniu. Zwykle goście przesiadują w salonie – należałoby w związku z tym posiadać na taką ewentualność kosz, w którym wylądują awaryjnie zbędne przedmioty. Zatroszcz się o stolik w salonie. To on będzie miejscem, w jakim miejscu ustawimy kawę oraz ciastka. To on też będzie zwykle oglądanym przez gości meblem. Ma obowiązek być czysty.

Należałoby mieć pod ręką ścierkę oraz środek na czyszczenie kurz. Jeżeli stolik lub ława jest ze szklanymi wstawkami (bądź cała jest ze szkła), należałoby zaopatrzyć się w preparat czyszczący szkło, który nie zostawi smug. Wytrzyj odbiornik telewizyjny. Co poniektórzy zwracają także uwagę na sprzęt elektroniczny. Zwłaszcza telewizor, który notabene w szeregu przypadków ogląda się w gronie znajomych. Należałoby przetrzeć go specjalnym preparatem oraz ściereczką z mikrofibry. Zadbaj o ustawienie mebli.

Esteci zauważą nieschludnie ustawione meble, które mogą być synonimem bałaganu. Podsumowując – szybkie sprzątanie to poprawki, w jakich pomaga solidne przygotowanie. Mając plan sprzątania oraz środki – szybko przygotujemy się na nieoczekiwaną wizytę.

Dodaj komentarz