Szczoteczka w domu i podróży – warto ją mieć

Nieraz jest rozpatrywana jak dodatkowy kosztowny gadżet. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Polacy pod tym względem są tradycjonalistami oraz obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może przyczyną jest to, iż szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły niesłychanie późno w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Faktem jest jednakże, iż używanie szczoteczki elektrycznej intensyfikuje nie jedynie komfort mycia zębów, między innymi przez skrócenie czasu potrzebnego do ich wyszczotkowania. Używanie szczoteczek elektrycznych intensyfikuje przede wszystkim efektywność mycia zębów. W rezultacie mamy prawidłowiej wyczyszczone oraz bronione przed próchnicą zęby. W dodatku twórcy szczoteczek elektrycznych nie śpią i wciąż udoskonalają swój towar. Nasza idealna szczoteczka może mierzyć czas mycia zębów.

Niektóre emitują sygnał dźwiękowy po każdych trzydziestu sekundach mycia. Jeżeli mamy wrażliwe zęby i dziąsła, to przed nazbyt mocnym oraz intensywnym szczotkowaniem uchowa nas szczoteczka z sensorem siły. Działa ona tak, iż sygnały pulsacyjne ustąpią, kiedy szczoteczka jest zbyt mocno dociskana do powierzchni zęba. To kłamstwo, że szczoteczka elektryczna absorbuje więcej miejsca aniżeli tradycyjna oraz nie nadaje się na wyjazdy służbowe lub urlopowe. Obecnie dostępne modele zezwalają nam zadbać o zęby także poza domem, co ujawnia oclean.pl. Na rynku można zakupić szczoteczki, które mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Wystarcza nam to na blisko dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, że będziemy szczotkować dwa razy dziennie po dwie minuty. Tak w takim razie wystarczy, że zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak zwanej bazy. Szczoteczki elektroniczne najczęściej mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za pomocą indukcji elektromagnetycznej. Tak wobec tego taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Niektóre szczoteczki mają także wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania ogniw. Dlatego jeżeli w szeregu przypadków wyjeżdżamy, to przed zakupem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo towar wytrzyma bez ładowania. Należy pamiętać, iż po zupełnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektronowa ładuje się nawet do kilkunastu godzin.

Dodaj komentarz