Urządzamy dziecięcy pokoik

Przyjście na świat dziecka to ważne wydarzenie, do którego rodzina przygotowuje się przez kilka miesięcy. Urządzenie dziecięcego pokoiku to jedno z wyzwań czekających młodych rodziców. Jak zaplanować piękne wnętrze dla małego lokatora, które będzie jednocześnie wygodne i praktyczne? Zadbaj o funkcjonalne meble, oraz dodatki i dekoracje. 

Pokój dziecka – przytulna i kreatywna przestrzeń 

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym dziecko rozwija się, poznaje świat, przeżywa różne emocje, radości i smutki. Warto zadbać, aby miejsce to było kolorowe, estetyczne, stymulujące prawidłowy rozwój niemowlęcia, a później przedszkolaka. Często w pokoju dziecka ściany maluje się w żywe barwy, błękitne, różowe, żółte, lub pokrywa je wzorzystymi tapetami. Jest to dobre rozwiązanie, lecz bardziej praktyczne są jasne, pastelowe odcienie lub biel. Takie barwy będą tworzyć doskonałe tło dla najróżniejszych, fantazyjnych dziecięcych ozdób i dodatków, które mają za zadanie nie tylko zdobić, lecz także wspomagać rozwój niemowlęcia. Ponadto jasne kolory doskonale wyciszają i relaksują, ułatwiając zasypianie. 

Piękne wnętrze dla dziecka – zadbaj o wystrój okien 

Najważniejsze sprzęty w pokoju niemowlaka to wygodne łóżeczko, przewijak i pojemna komoda. Warto zadbać także o wygodny fotel dla mamy, w którym będzie mogła karmić dziecko i utulać je do snu. 

Bardzo ważną kwestią jest również aranżacja okien, która powinna zapewnić dostęp do wnętrza naturalnego, dziennego światła. Słoneczny blask nie powinien być jednak zbyt ostry. W oknach dziecięcego pokoju powinny być lekkie, przejrzyste firanki, a także zasłony lub rolety, za pomocą których można kontrolować dopływ światła. 

Sklep Piękne wnętrze.pl oferuje bogaty wybór zarówno firanek, jak i zasłon, w jasnych, pastelowych kolorach, jak również fantazyjnych, barwnych i wzorzystych. Dzięki nim aranżacja dziecięcego pokoju zostanie dopięta na ostatni guzik. Dekoracja okien oprócz funkcji praktycznej, posiada niezwykły czar. Nadaje wnętrzu klimat, który można dowolnie zmieniać. 

Dodaj komentarz