W co najlepiej zainwestować?

Kiedy zamierzamy zainwestować swoje pieniądze warto kierować się radami osób znających się na tej kwestii. Jednym z prawdziwych guru w dziedzinie inwestowania jest nieżyjący już sir John Templeton. Podkreślał on, że autentycznym celem każdego inwestora długoterminowego jest osiągnięcie jak najwyższego łącznego realnego zysku po opodatkowaniu, w następstwie tego każda inwestycja powinna rozpoczynać się od postawienia sobie za cel realnego zysku. W co najporządniej zainwestować zgodnie z zasadami inwestycji według sir Johna? Najistotniejszą zasadą jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, inaczej budowanie go w oparciu o rozmaite aktywa. Sir John radził także, aby przenigdy nie przywiązywać się na stałe do jakiegokolwiek rodzaju aktywów czy metody ich doboru.

Najistotniejsza jest albowiem elastyczność, otwarty umysł oraz sceptycyzm. Toteż w co najprzyzwoiciej zainwestować? W perspektywie długoterminowej najbardziej sprawnym sposobem na osiąganie czekanego zwrotu z inwestycji jest porzucanie kultowych rodzajów papierów wartościowych i metod ich doboru na rzecz tych niepopularnych. Taka strategia wydawać się może karkołomna, niemniej jednak jak dowodzi historia sir Johna Templetona i jego firmy jest jak najbardziej właściwa. Zgodnie z tą filozofią odpowiedź na zapytanie – w co najprawidłowiej ulokować finanse? – brzmi – w akcje bądź obligacje niepopularne, lecz posiadające potencjał wzrostowy. Najważniejszym momentem na inwestycję jest albowiem bessa na giełdzie, w trakcie kiedy hossa to kapitalny moment na wyzbywanie się aktywów. Nie trzeba zatem podążać za modą i kupować papierów cennych, jakie w danym czasie znajdują się na topie, gdyż nie daje to szans na oryginalny sukces danej inwestycji.

Inwestowanie w papiery należyte, które mają wzrostowe perspektywy potrzebuje hartu ducha, jakkolwiek jest bardzo dobrą drogą do inwestycyjnego sukcesu. O czym jeszcze warto pamiętać kiedy będziemy podejmować decyzję w co najlepiej zainwestować? O tym, że aby inwestować bezpiecznie szans należy szukać na całym świecie – wybierać fundusze akcji lub ewentualnie obligacji ulokowane na całym świecie, żeby zmniejszyć ryzyko inwestycyjne przez rozmaitość posiadanych aktywów.

Dodaj komentarz