W co się ubrać do żeglowania

Żeglowanie po zatoce zwłaszcza w wietrzny i mniej sprzyjający pogodowo dzień może być, delikatnie mówiąc, wyzwaniem. Możesz być narażony na silny wiatr, falę, oraz zimną i niesprzyjającą pogodę. Warto więc solidnie się zabezpieczyć i odpowiednio ubrać do żeglowania, aby zapewnić sobie ciepło i osłonę przeciw wiatrowi.

Często osoby wyruszające na rejs lub żeglujące po zatoce zastanawiają się w co się ubrać. W dzisiejszych czasach, jak wszyscy wiemy, kluczem przeważnie jest pianka. Noszenie pianki na zimną pogodę, żeby nie przepuszczała wiatru i nie zaczepiała się o różne wystające części podczas żeglowania, to bardzo dobry pomysł.

No dobrze, a jeżeli jest ciepło i nie szaleje zimny i nieprzyjemny wiatr, a aura jest całkiem sprzyjająca? To w co może się żeglarz ubrać? Jeżeli jest ciepło, lato, można oczywiście śmiało założyć koszulkę z krótkim rękawem – t-shirt, czapkę z daszkiem, spodenki lub jakieś spodnie, które będą nieprzemakalne. Oczywiście i bezsprzecznie także kamizelka asekuracyjna – jest teraz ich do wyboru, do koloru, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętaj jednak, że wyprawa na żagle to nie pokaz mody. Tu liczy się ostatecznie nie wygląd, lecz funkcjonalność i ochrona. Nie musimy koniecznie paradować w pstrokatych ciuchach na wodzie, odzież może być spokojnie w stonowanym kolorze ważne, żeby spełniała swoje funkcje np dobrze jeśli jest np. nieprzemakalna, jak wspomniane wcześniej spodnie, lub jeśli jest to ubranie szybkoschnące, bo jeśli nawet w takim przypadku zaliczysz gdzieś wodę, to ciuchy błyskawicznie wyschną na słońcu.

Kurs żeglarski

Gdy już mamy ustalone wstępnie w co się ubrać do żeglowania, czas wyruszyć na żagle… A nie, chwileczkę, stop. Czy posiadasz w ogóle uprawnienia do samodzielnego żeglowania? Jeśli tak, to spoko, wyruszaj więc i ciesz się wspaniałym dniem na wodzie. Jeśli jednak nie masz uprawnień, głowa do góry, nic się nie stało, koniecznie zapisz się najpierw na specjalny kurs żeglarski, który pomoże Ci solidnie przygotować się do egzaminu na patent żeglarski. W tej kwestii koniecznie sprawdź ofertę Wind Hunter, firmy z kilkunastoletnim doświadczeniem, która organizuje takie kursy na terenie Gdańska.

Szkolenia żeglarskie prowadzone są w przyjaznej atmosferze, z nakierowaniem na jak najlepsze przekazanie teoretycznej oraz praktycznej wiedzy uczestnikom szkolenia. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy żeglarstwa, posiadający wysoki poziom wiedzy w tej tematyce.

Czas więc ruszyć do boju i solidnie przygotować się do egzaminów na patent, który pozwoli Ci na samodzielne żeglowanie. Gdy już będziesz miał w ręku wymarzony papier, będziesz mógł z dumą stwierdzić, że właśnie zacząłeś należeć do ogromnej żeglarskiej braci, rozsianej po całym świecie, którą pomimo różnic kulturowych oraz ideologicznych, łączy jedna i ta sama, ogromna pasja do żeglarstwa i wody.

(artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz