W czym transportować malucha? Przetestowane foteliki oraz wózki

Drobne dziecko wymaga szczególnej opieki. Chociaż zanim nie zacznie sam chodzić, dużo czasu spędza na rękach mamy bądź też w łóżeczku, to niemniej jednak niezbędne jest coś, w czym pewnie będziemy mogli wozić dziecko. Z drobnym dzieckiem trzeba wychodzić na częste spacery, ponieważ wzmacnia to jego system immunologiczny. Wobec tego każdemu rodzicowi niezbędny jest wózek. W tej kwestii nie mamy co narzekać, bo wózki dziecięce to obecnie niezły biznes oraz jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W pierwszej kolejności wózek dobieramy do ilości maluchów, które mają być nim przewożone. Istnieją bowiem wózki bliźniacze, w jakich jeździć może dwójka dzieci. Są w stanie one być usadzone obok siebie lub jedno za drugim.

Oczywiście wózki dobieramy także do wieku i wielkości malucha. Głębokie wózki na sporych kołach przeznaczone są dla maluszków-bobasów i niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, jakie opanowały już umiejętność siedzenia, wolno przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Niesłychanie istotne jest, by spowodować hamulce w wózku oraz zadbać o to, aby był on maksymalnie stabilny.

Prócz tego, dla perfekcyjnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeśli jesteśmy właścicielami samochodu, to żeby pewnie przewozić dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce powinny być zgodne z normą, żeby gwarantowały maksymalne bezpieczeństwo – przetestuj wobec tego ofertę na recaro easylife. Przenoszenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, jakkolwiek wymogiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat oraz ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi podróżować w foteliku zapięte pasami. Duża grupa rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, który po odczepieniu od stelaża jest jednocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając trafny wózek prócz wygody potomka weźmy też pod uwagę stworzony przez nas styl życia-jeśli jesteśmy wybitnie ruchliwi, mobilni, z pewnością sprawdzi się u nas wózek składany.

Dodaj komentarz