W jaki sposób zmierzyć, zakupić i zamontować firany?

Wcale nie chodzi tutaj o przedstawienie całego istniejącego na rynku asortymentu firanek. Byłoby to niemożliwe, albowiem oferty sklepów są niezmiernie bogate. Wolno przebierać w producentach, materiałach, rozmiarach, wzorach i barwach. Istnieją punkty sprzedaży specjalizujące się w sprzedaży wyłącznie firan, jak też takie, w których kupimy firanki, zasłony, moskitiery oraz wszelkie niezbędne do ich montażu akcesoria. Można też dokonać zakupu przez internet, a wtenczas paczka z nabytkiem pozostanie przywieziona przez kuriera wprost do domu. To, na co należałoby zwrócić przede wszystkim uwagę wybierając sklep to zakres świadczonych usług.

Co poniektóre punkty sprzedaży oraz hurtownie nie ograniczają się bo wyłącznie do sprzedaży. Dokonując w nich zakupu wybranych towarów można także zamówić transport w wyznaczone miejsce, a nawet montaż firan i zasłon. Zakup to przecież dopiero początek. Firanki trzeba będzie w oknach zawiesić – polecamy firany. Tym też za poboczną, przeważnie niewielką opłatą, może zająć się wyznaczony pracobiorca sklepu. Wprowadzając się do nowego mieszkania zyskuje się oryginalna przestrzeń do urządzenia.

Można ją zagospodarować całkowicie tak, jak się pragnie. Można przy tym wykorzystać znane rozwiązania, ale należałoby czasami zaczerpnąć inspiracji zapoznając się z różnorodnymi propozycjami dotyczącymi różnych szczegółów.

Bardzo ważne są między innymi firany. Dotyczy to nie tylko ich długości czy koloru. To jest sprawa oczywista. Mimo to planując przyszły wygląd pojedynczych pomieszczeń warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób firanki zostaną zamontowane i wyeksponowane. Same karnisze występują w wielu rodzajach. Wolno je dobrać pod względem kolorystycznym do mebli lub też postawić na dyskrecję, tak żeby nie rzucały się w oczy. Jeżeli chodzi o metodę mocowania firanek to identycznie dobrze sprawdzają się tradycyjne żabki, jak i odpowiednie kołeczki bądź kółka. Walory estetyczne to jedno. Wypada niemniej jednak także pamiętać o własnej wygodzie oraz wybrać taki sposób, jaki podczas wieszania firanek będzie najmniej kłopotliwy.

1 komentarz

Dodaj komentarz