W jakim miejscu spędzić noc w górach? Luksus pensjonatów oraz hoteli

Jadąc w góry zastanawiamy się, gdzie przenocować. Każdy wybiera nocleg taki, który mu się podoba. Mało jest ludzi, którym starczy namiot bądź przyczepa kempingowa, gdzieś w oddali. Są to przeważnie młodzi ludzie, który są rządni przygód. Niemniej jednak dla osób dojrzałych, z dziećmi namiot nie jest w żadnym razie wygodny. Domek kempingowy lub też pokój w małym, rodzinnym domku gościnnym także nie jest rozwiązaniem problemu, gdy powinniśmy przygotować posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a w następnej kolejności też posprzątać po tym jedzeniu. Jesteśmy przecież na urlopie, w związku z tym chociaż w tym czasie odpuśćmy sobie gotowanie oraz sprzątanie i rozpocznijmy korzystać z wygód, które oferuje nam szeroki rynek hotelarski w Polsce. Hotel jest wygodny, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeśli nie będzie się nam pragnęło wychodzić z naszych czterech ścian, room service dostarczy nam kolację do pokoju.

Lenistwo nie jest solidne, niemniej jednak raz w roku możemy i z niego skorzystać, aby ostrożnie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu i wypocząć po długich oraz wyczerpujących spacerach – wobec tego sprawdź pokoje gościnne Kościelisko. Planując narty w górach nie wystarczy jedynie wskoczyć w pojazd, w jakim spakowane są już nasze narty i kijki. Należałoby pomyśleć też o noclegu i to najprawidłowiej zarezerwować sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed podróżą w góry. Jest to szczyt sezonu górskich kurortach, w takim razie nie oczekujmy po tanim noclegu Bóg wie jakiego komfortu.

Najpewniej będzie musiał nam wystarczyć pokój wieloosobowy bez prywatnej łazienki w jakimś podrzędnym pensjonacie, ponieważ te lepsze oraz tanie będą już dawno zarezerwowane. Najważniejszym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam na pewno odnajdziemy coś dla siebie i przede wszystkim z łazienką tylko do opisującej nas dyspozycji. Jeżeli niemniej jednak wiemy, iż pojedziemy na narty, gdy tylko spadnie śnieg, pamiętajmy, żeby zatelefonować czy też napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy wtenczas nie przyjemnych sytuacji oraz spania w brzydkim, małym pensjonaciku, który nie oferuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Wcześniejszy telefon do hotelu zapobiegnie wypatrywania na gwałt noclegu.

Dodaj komentarz