Woda z O3 – najnowszy kierunek w branży spożywczej

Woda z O3 to nowy trend w branży spożywczej. Z tego powodu warto korzystać z oferty firmy Ozon Food, projektującej specjalne instalacje do ozonowania wody wykorzystywanej w przemyśle. Można decydować się na systemy proste, jak i rozbudowane. Ich funkcje to: oprysk lub mycie produktów, linie technologiczne, linie sortownicze, przenośniki, kanały wodne, dezynfekowanie powierzchni, dezynfekowanie urządzeń oraz dezynfekowanie opakowań. Nieskomplikowana dezynfekcja z użyciem ozonu ma dużo walorów. Przede wszystkim woda ozonowana to spora wartość, przekładająca się na renomę danej firmy.

Cenią to bowiem klienci biznesowi, jak i kupujący. Z wykorzystaniem wody ozonowanej można oczyścić wszystko, co znajduje się na terenie konkretnego zakładu. Samo dezynfekowanie zajmie także mniej czasu aniżeli w przypadku zastosowania tradycyjnych technik. To, że eliminuje się całkowicie preparaty chemiczne jest niemniej znaczące. Cechy ozonu pozwalają na poprawę parametrów fizyko – chemicznych, atutów pod kątem smaku, zapachowych oraz wizualnych wody.

O3 to wybrany z najsilniejszych utleniaczy, czyli można go wykorzystywać do uzdatniania wody pitnej i wody procesowej w zastosowaniu przemysłowym. Co ważne, w czasie ozonowania wody dochodzi do destrukcji ozonu resztkowego, trafiającego ze zbiorników kontaktowych do specjalnie zaprojektowanych destruktorów. Do tego, jak sporo korzyści przynosi dezynfekcja wody za pomocą ozonowania można nabrać przekonania już po pierwszej konsultacji z pracownikami firmy a także po przyjrzeniu się temu, jakie cechy mają poszczególne produkty z katalogu.

Urządzenia są odporne na wpływ wody, a więc w skomplikowanych warunkach przemysłu spożywczego sprawdzą się świetnie. Zaprezentowane maszyny działają samoczynnie oraz można obsłużyć je sprawnie. Ozonowanie wody pozwoli przedsiębiorcy posługiwać się znakiem „Bezpieczna Żywność”. Każda z instalacji jest zaprojektowana pod oczekiwania klienta, co gwarantuje sporo korzyści. Można oczekiwać też na serwis. Woda ozonowana może być wykorzystywana do mycia: owoców i warzyw, mięsa, ryb i owoców morza, jaj oraz nadaje się pod indywidualne wykorzystanie.

Dodaj komentarz