Wypadki na drodze – jak reagować po kolizji?

Z kolizjami spotykamy się wielokrotnie na krajowych drogach. Mimo to wielu z nas wybiera się również poza granice państwa. Warto będzie starać się w takim momencie zatroszczyć się o dobre działanie, dzięki któremu będziemy w stanie zagwarantować sobie zadośćuczynienie, jeżeli okazaliśmy się poszkodowanymi w czasie takiej kolizji.

Wypada wyznaczyć, że w owym czasie powinniśmy poinformować miejscową policję, a możliwe, że inne organy ścigania. Takie wymagania stawiają niektóre zakłady ubezpieczeń. Wskutek tego przed podróżą za granice kraju powinniśmy być przekonani o tym, czy z zakład ubezpieczeń uwzględnia takie rozstrzygnięcia, lub wystarczy po prostu wypisać należyte oświadczenie o wydarzeniu danej kolizji. Także w takim czasie trzeba zatwierdzić w dokumencie bardzo istotne informacje.

Do nich jesteśmy w stanie na przykład zaliczyć dane kierowców, pomiędzy jakimi doszło do kolizji, dane dotyczące wozów, jak i zakładów ubezpieczeń. Poza tym należałoby będzie uwzględnić w nim podpisy 2 kierowców. Z pewnością takie działania zapewnią nam zdobycie odszkodowania. Pewnie nie mamy zamiaru długo czekać, aż nam zostanie zapewnione odszkodowanie, jeżeli mieliśmy kolizję samochodową. Dlatego powinniśmy uczynić miarodajne przygotowania w tym zakresie. Przede wszystkim w prędkim terminie musimy postarać się o powiadomienie warsztatu ubezpieczenia, na temat wypadku samochodowego, które miało miejsce.

Wtenczas także opisywany im profesjonalne dokumenty, na przykład oświadczenie o zdarzeniu danej kolizji. Musimy pamiętać też o tym, aby nie naprawiać prywatnego auta, jeśli nie ma takiej konieczności – o tym mówi katowicka pomoc drogowa. Wtenczas dany przedstawiciel z ubezpieczalni będzie miał szansę dokonania odpowiednich oględzin. A za ich pomocą będzie mógł ustalić, jaka będzie wysokość odszkodowania. Możemy starać się też o dokonaniu ponownej oceny danego samochodu, jeśli nie zgadzamy się, z faktami, jakie wziął pod uwagę dany przedstawiciel. Także zakład ubezpieczenia będzie pragnął nam zdobyć od nas przedstawienie dowodów, które są związane z zaistniałą szkodą, którą będą brali pod szczególną uwagę.

Dodaj komentarz