Wzorki, odcienie lakierów i inne ornamentyki paznokci

Kobiety lubią zachwycać swoimi paznokciami, właśnie dlatego legendarne stało się niesłychanie eleganckie ornamentyka płytki paznokcia. W celu zdobycia ciekawego efektu korzysta się z gotowych szablonów naklejanych na paznokcie bądź stosuje swoje prywatne zdolności (zdolności kosmetyczki do jakiej się udajemy). Wyznaczane są nawet dobre trendy, jakimi kosmetyczki kierują się w czasie wykonywania szablonów i przekładając je na płytkę paznokcia. Tak jak w pospolitej modzie – moda pojawia się też tu. Fenomenem w tej dziedzinie jest możliwość naklejenia jednolitego koloru – takie naklejki niezwykle porządnie się wyprzedają.

Rzecz jasna nie należy przy tym zapominać o stosownej pielęgnacji płytki paznokci, bez której nie można zdobyć wspaniałego kształtu czy słusznej wytrzymałości paznokcia – sprawdź bambusowe szczoteczki. Należałoby dbać o nie poprzez wykorzystanie wyjątkowych preparatów kosmetycznych takich jak kremy, żele, maseczki, czy olejki. O paznokcie wolno zadbać także przez odpowiednie preparaty doustne, jakie wspomogą odbudować je za sprawą słusznego poziomu niezbędnych składników, takich jak cynk, wapń, magnez lub krzem. Francuski odpowiednik manicure sprowadza się do kwestii naturalnego wyglądu paznokci – panie używają tego typu manicure w codziennych sytuacjach.

W tym celu korzysta się z trzech lakierów – lakier baza, lakier biały i bezbarwny. Lakier baza występuje z reguły w kolorze różowym lub ewentualnie brzoskwiniowym. Jest to lakier lekko mleczny, nadający całości naturalnego wyglądu. Lakier biały przeznaczony jest dla końcówek paznokci, by podkreślić ich specyficzny kształt. Na sam koniec korzysta się w głównej mierze z bezbarwnego lakieru, jaki nie tylko ma dać rezultat fenomenalnego nabłyszczenia, jakkolwiek w głównej mierze ma działanie wzmacniające. To naturalnie dzięki temu french manicure utrzyma się zdecydowanie dłużej. Jedno jest miarodajne – o paznokcie, nie istotne, czy ozdobione czy nie – należy zadbać.

Dodaj komentarz