Zatroszcz się o prywatność w domu – projektant poleca rolety i żaluzje

Są kraje, w jakich prywatność jest rozumiana totalnie inaczej aniżeli jest to u na w Polsce. Nie w dowolnym kraju ludzie są tak niesłychanie odsunięci od sąsiadów, nie wszędzie tak ważne jest zasłanianie się przed wzrokiem ludzi i dbanie o to, aby stworzona przez nas prywatność nie była przez nikogo poznana. U nas jednak tak jest i posiadając dom i ogród stawiamy wysokie płoty żeby mimo obecności sąsiadów nie musieć skazywać się na ich oglądanie, natomiast jak chodzi o dom to niejednokrotnie instalujemy rolety lub żaluzje, które pozwalają nam na zasłonięcie się, zwłaszcza wieczorami od wzroku ciekawskich sąsiadów czy przechodzących obok naszego domu przechodniów. Niemniej jednak rola rolet oraz żaluzji jest także inna – przede wszystkim chronią nas one przed słońcem, kiedy tak właściwie na przykład latem jest go nazbyt dużo i wpadając do mieszkania powoduje ono, iż jest w nim jeszcze bardziej gorąco. Pytanie brzmi jednak co wybrać, rolety czy żaluzje? Dawniej dostępne były tylko żaluzje oraz nie było tego kłopotu, potem popularne stały się rolety.

Każda z opcji ma pewne plusy jak i niedociągnięcia, zarówno pod kątem aranżacji jak i pod kątem praktycznym. Aranżując wnętrze w pewnym czasie dochodzimy do okien, na jakich wypada zawiesić dekoracje jednak nie tylko – również pewnego typu ochronę, która stanowi ochronę czy też przed słońcem, lub przed oczami sąsiadów lub przechodniów będących blisko mieszkania – tu pomoże http://architekt-wnetrz.biz/budowa/. W takim czasie mamy do wyboru niezmiernie dużo możliwości, rozpocząwszy od rolet zarówno wewnętrznych jak oraz zewnętrznych, przez zasłony aż do żaluzji. Dawniej wykorzystywano tylko zasłony, bowiem innych elementów dekoracyjno – ochronnych dla okien najzwyczajniej w świecie nie było, dzisiaj największy spór rozgrywa się między żaluzjami a roletami.

Każda z opcji ma swoje walory jak i minusy a wszystko zależy przede wszystkim od tego jaki jest skonstruowany przez nas cel w zakładaniu takich osłon okiennych. Jeśli chcemy na przykład zasłonić się tylko i wyłącznie od światła, mogąc wpuszczać do pomieszczenia drobinę światła bądź w żadnym wypadku, to polecamy żaluzje, albowiem są one regulowane pod tym kątem, a do tego wolno wybrać żaluzje zarówno poziome jak oraz pionowe z różnych materiałów, również drewna, co wygląda najzwyczajniej w świecie idealnie. Jeżeli nie zależy nam na regulowaniu promieni światła a po prostu chcemy posiadać właściwą asekurację przed oczami innych, optymalne będą rolety.

Dodaj komentarz